Solidna klawiatura do iPada – Logitech Keyboard Case

Dobra klawiatura do iPada jest podstawowym narzędziem jakie powinniśmy nabyć, jeżeli poważnie myślimy o szerszym wykorzystaniu tego urządzenia. Jednym magicznym zakupem zmieniamy gadżet do konsumpcji treści w sprzęt zbliżony do pełnoprawnego komputera. Wygodna klawiatura pomoże nam w prowadzeniu korespondencji, spisywaniu notatek, poruszaniu się po internecie oraz utrzyma iPada w pozycji dogodnej do pracy lub oglądania filmów.

Z zakupem tego dodatku wiązałem ogromne nadzieje i długo przeglądałem różne modele w celu wybrania odpowiedniego. Oczywiście można, za grosze, kupić produkty anonimowych firm (szczególnie ciekawie wygląda choćby nakładka wizualnie przekształcająca iPada w malutkiego Macintosha), jednak mnie bardziej interesował wytwór, który da mi gwarancję solidnego wykonania i komfortowego użytkowania. Chciałem też, aby klawiatura stanowiła etiu dla urządzenia oraz kosztowała w granicach 300-400 złotych.

Ostatecznie odbywawając wycieczkę po fizycznych i internetowych salonach zdecydowałem się na Logitech Keyboard Case. Zdaję sobię sprawę, że produkt ten jest dosyć kontrowersyjny i nie każdemu przypadnie do gustu. Wszystko za sprawą ramki, która może być uciążliwą, a nawet bolesną wadą. Wiele zależy od naszego stylu pisania. W tym przypadku po prostu musimy poprzedzić zakup testem lub głębszą refleksją. Specyficzna obudowa spełnia tu jednak określoną funkcję. Dokładniej, stanowi bardzo wytrzymałe opakowanie na iPada, którego wciskamy do wnętrza klawiatury. Całość wygląda naprawdę solidnie, choć nie jest lekka. Logitech Keyboard Case waży mniej więcej tyle co nasza zabawka od Apple. Może brzmi to groźnie, ale wciąż wartość nie jest na tyle duża, aby o niej na co dzień pamiętać.

Zdecydowanie wolę cieszyć się świetnym wykonaniem, klasycznymi skrótami klawiszowymi, polskimi znakami wstawianymi dokładnie w ten sam sposób, co na komputerze, a także obsługą funkcji takich jak ściaszanie i podgłaśnianie, kontrola nad słuchaną muzyką, przyciski home i blokady, pokaz zdjęć itp. Same klawisze są duże, wyraźne i dobrze pisze się na nich nawet dłuższe teksty, co nie jest regułą w przypadku tak małych klawiatur. Warto też wspomnieć, że Logitech Keyboard Case reaguje w połączeniu z iPadem podobnie do nakładki Smart Cover, czyli automatycznie wybudza i wygasza urządzenie. W kwestii baterii mogę powiedzieć tyle, że przesyłkę odebrałem prawie trzy tygodnie temu, ostatnio stukam regularnie po kilka godzin dziennie i jeszcze nie musiałem klawiatury ładować.

Mój styl pisania idealnie pasuje do Logitech Keyboard Case. Jeżeli dodam do tego funkcje bardzo solidnego etui i dobrej podstawki to subiektywnie będę mógł stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych klawiatur do iPada, z jakimi miałem do czynienia. Dokładnie czegoś takiego szukałem. Należy jednak pamiętać, że nie jest to produkt dla każdego i zakup trzeba dobrze przemyśleć. Na koniec cena. W polskich sklepach klawiaturę Logitech Keyboard Case możemy nabyć za kwotę wahająca się w okolicach 300 złotych. Natomiast w brytyjskim Amazonie za gadżet zapłacimy 30+kilka funtów, z wliczoną przesyłką. Kwota śmieszna za produkt takiej jakości.

Logitech-Keyboard-Case-for-iPad

Klawiatuta-Logitech-do-iPada

Powiązane wpisy: