Problem z eksportem komentarzy w Disqus. Co zrobić?

Disqus i WordPress, to perfekcyjne połączenie, które obsługuje zdecydowaną większość moich stron. Zazwyczaj wprowadzając zmiany lub uruchamiając system obsługi komentarzy na nowym blogu, wystarczy, że zainstaluję wtyczkę, dodam witrynę do swojego panelu, a następnie w zakładce „Disqus -> Plugin Settings” wyeksportuję wszystkie zamieszczone wypowiedzi.

eksport disqus

Ostatnio jednak mam ciągłe problemy z poprawnym działaniem tej funkcji. Nawet na mniejszych blogach ładowana jest tylko część komentarzy, a sam proces przebiega powoli i często się zawiesza. W przypadku dużych stron od dawna nie zdziałałem czegokolwiek satysfakcjonującego.

Na szczęście Disqus udostępnia opcję, która całkowicie rozwiązuje ten problem. Zamiast bazować na eksporcie automatycznym można wykonać proces ręcznie i cieszyć się natychmiastowym efektem.

W panelu administracyjnym WordPressa należy udać się do „Narzędzia -> Eksport”, a następnie zaznaczyć kropkę „Wpisy” i kliknąć „Pobierz plik eksportu”.

eksport wordpress

Teraz wystarczy zalogować się do konta w systemie Disqus i odwiedzić stronę import.disqus.com. Tam trzeba wybrać odpowiednią witrynę i załadować przygotowany wcześniej plik. Po odczekaniu kilku chwil wszystkie komentarze powinny być dostępne. Na poniższym zrzucie widać skutek automatycznego (12.03) i ręcznego (15.03) eksportu.

import disqus

Powiązane wpisy: