Jak kupić domenę i zainstalować WordPressa (tablet)

Tak jak wspomniałem we wcześniejszym wpisie specjalnie do testów postawiłem stronę internetową korzystając wyłącznie z iPada. Okazuje się, że jest to równie proste (oczywiście zachowując rozsądek), co przy użyciu standardowego komputera. Szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony, gdyż w całym procesie kupowania domeny, ustawiania hostingu, wgrywania plików na serwer i prac nad samą stroną nie napotkałem jakichkolwiek trudności. Poniżej poświęcę kilka zdań dwóm pierwszym aspektom, a reszta (FTP itp.) znajdzie się w kolejnym poście.

bezkomputera-pl

Domenę zarejestrowałem w premium.pl korzystając z bardzo przyjaznej oferty cenowej. Kiedyś trzymałem tam kilka adresów (obecnie korzystam z usług OVH), nie miałem zastrzeżeń, a do tego obiło mi się gdzieś o uszy, że mają wersję mobilną. Układ został dobrze przemyślany i większość podstawowych czynności można bezstresowo wykonać. Do sprawdzenia pokaźnej ilości domen wolałem jednak przełączyć się na standardową witrynę. Jest ona dosyć przejrzysta, więc nawigacja palcem nie sprawiła mi jakichkolwiek problemów. Proces decyzyjny, szybka rejestracja z jednoczesnym wprowadzeniem docelowych dnsów, płatność przez stronę banku ING i to wszystko.

image

Teraz trzeba było wprowadzić kilka nowych ustawień hostingu. Co ciekawe korzystając z iPada udało mi się ominąć problem przeskakującego menu w wersji DirectAdmina oferowanej przez mojego usługodawcę (vipower.pl). Wychodzi na to, że macanie ekranu nie jest takie złe, nawet podczas bardziej zaawansowanych zabaw. Dodanie domeny oraz stworzenie nowej bazy danych również okazało sie dziecinną igraszką i po chwili strona była gotowa do zainstalowania systemu zarządzania treścią.

image

Większość firm oferujących usługi hostingowe umożliwia zainstalowanie Joomli, WordPressa i spółki bezpośrednio z panelu, zatem możemy uzyskać działającą stronę dosłownie w kilka chwil. W ten sposób właściwie kwestię należy zamknąć. Tablet pozwoli nam na postawienie witryny równie szybko, co standardowy komputer. Mnie jednak ta metoda nie do końca satysfakcjonuje. Chciałbym pobrać pliki ze strony WordPressa, wrzucić na serwer i przejść zwykły proces instalacji, a następnie pobawić się w edytowanie szablonu. Ale o tym w kolejnym wpisie.

Instalacja wordpress

Powiązane wpisy: