Strefa 89 w Szczecinie, przyjazne miejsce dla kreatywnych ludzi

Strefa 89, czyli pierwszy bezpłatny co-working w Polsce, to miejsce, do którego powinien zajrzeć każdy ambitny młody człowiek ze Szczecina. Przyznam, że sam trafiłem tam całkiem przypadkiem, informację na temat projektu znajdując na jednym z blogów poświęconych życiu miasta.

Interesujące mnie spotkanie dotyczyło kwestii social mediów. Zapisałem się, wydrukowałem bilet z portalu eventbrite.com i o ustalonej godzinie odwiedziłem biuro przy ulicy Jagielońskiej 89. Jak przystało na pierwszą wizytę nie nastawiałem się na cokolwiek specjalnego, więc perfekcyjna organizacja bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła. To niesamowite, że w mieście, co do którego już trochę straciłem nadzieję powstała tak rewelacyjna inicjatywa. Zaproszeni goście, sposób przekazywania informacji, transmisja na żywo, atmosfera i poczęstunek, wszystko na najwyższym poziomie. Choć opisuję swoje wrażenia luźno i na gorąco, to bez cienia wątpliwości mogę stwierdzić, że jestem dumny z powstania w Szczecinie takiego miejsca jak Strefa 89.

Zwłaszcza, że projekt to nie tylko spotkania ze specjalistami, ale również staże, warsztaty oraz szkolenia. Na co dzień natomiast udostępniana jest przestrzeń do swobodnej pracy pozwalająca nam na skorzystanie z biurka, internetu, ksera i drukarki. Możemy przyjść, spotkać użytkowników o podobnych zainteresowaniach lub po prostu spokojnie zająć się swoim przedsięwzięciem.

Strefa 89 daje wspaniałe możliwości młodym ludziom zainteresowanym innowacjami i rynkiem nowych technologi. Dodatkowo jest urządzona tak, aby przebywanie w tym miejscu sprzyjało twórczej pracy. Chylę czoło przed osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie tym projektem. Gratulacje, wykonujecie kawał świetnej roboty. Będę do was regularnie zaglądać podczas pobytów w Szczecinie.

Więcej informacji na temat Strefy 89 uzyskacie odwiedzając stronę internetową strefa89.pl lub fatygując się osobiście.

ul. Jagiellońska 89/2, 70-435 Szczecin
pn.–pt. w godz. 10–18
tel. 91 434 28 96, e-mail: [email protected]

PS. Absolutnie rozbroił mnie fakt, że mentorzy prezentacje rozpoczynali od wyjaśnienia swojego stosunku do piłki nożnej i drużyny Pogoni. Przypomniałem sobie wtedy słowa pewnego znajomego, który stwierdził, że Szczecin jest jedynym miejscem jakie widział, gdzie nawet podczas koncertów ludzie potrafią dopingować klub. Jednocześnie żal mi jest, że tak duża grupa została wyobcowana ze strefy rozrywki sportowej. Znam wielu mieszkańców, którzy sympatyzują z Pogonią, a w obecnej sytuacji nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca na stadionie. Brakuje u nas przestrzeni dla zwykłych kibiców, nic więc dziwnego, że fani często wybierają zagraniczne rozgrywki zamiast odwiedzać lokalny obiekt.

Powiązane wpisy: