Magic Marker – kolorowa gra logiczna (Mac, iPhone, iPad)

Max and the Magic Marker to prosta platformówka skierowana głównie do młodszych odbiorców, choć i dorośli spędzą z nią wiele przyjemnych chwil. W grze wcielamy się w postać małego chłopca, który wraz z tajemniczą przesyłką otrzymał dziwny, pomarańczowy mazak. Jako, że Max uwielbiał rysować postanowił od razu wypróbować prezent. Ku zaskoczeniu bohatera naszkicowany potwór ożył i zabrał się za niszczenie sąsiednich obrazków. Dzielny młody człowiek zdecydował się ratować swoje prace przenosząc również siebie na kartkę papieru.

Magic-Marker-Max-na-oponach-1

W tym momencie kontrolę nad biegiem zdarzeń przejmujemy my, a za zadanie mamy pomaganie chłopcu w pogoni za złym stworem. Do naszej dyspozycji oddano nie tylko kierowanie bohaterem, ale również tytułowy magiczny mazak, dzięki któremu wszystko co narysujemy zostanie przeniesione do kolorowego świata Magic Marker i zacznie podlegać podstawowym prawom fizyki. Przyznacie, że brzmi ciekawie.

Oczywiście sam pomysł na grę to jeszcze za mało, ale w tym wypadku także realizacja wypadła znakomicie. Ładna, barwna grafika doskonale pasuje do opowiadanej historii, a postać Maxa od razu wzbudza sympatię. Jeżeli dodamy do tego fakt, że muzyka w tle skrojona jest akurat na uroczą platformówkę, to całą oprawę audio-wizualną Magic Marker zaliczymy na spory plus produkcji.

Magic-Marker-edycja-1

Jej esencją jest jednak sama rozgrywka. Dzięki pomarańczowemu mazakowi pokonamy urwiska, rzeki, wulkany, przetoczymy głazy, polecimy balonem oraz rozwiążemy wiele zagadek logicznych. W zdecydowanej większości przypadków gra dobrze odwzorowuje nasze ruchy, więc mazanie po ekranie sprawi sporo frajdy, zwłaszcza młodszym graczom. Starszym uczestnikom zabawy spodoba się zapewne przechodzenie etapów na czas i dla uzyskania wszystkich gwiazdek. Nie da się jednak ukryć, że Magic Marker to głównie gra rodzinna i najlepiej wypada gdy przedstawiony świat odkrywamy wraz z naszymi pociechami, zwłaszcza, że dzieciom będzie potrzebna pomoc choćby przy etapach, w których musimy utrzymywać równowagę surfując w powietrzu na narysowanych elementach. Wspólne przechodzenie poziomów wydłuża też żywotność tytułu. Nie ma sensu ukrywać, że wprawny gracz, każdy z rozdziałów jest w stanie przejść podczas przerwy reklamowej pomiędzy wiadomościami i sportem.

Max-and-the-Magic-Marker-1

Skoro po beczce miodu przeszliśmy już do wad, to należy wspomnieć również, o tym, że Max potrafi się czasami zaciąć w przeszkodzie i zmusza nas tym samym do powtórzenia poziomu. Raz zdarzyło się, że rysunek zamarzł w powietrzu i żadnym sposobem nie mogłem go ruszyć. Nie zadziała również funkcja wciągnięcia tuszu ponownie do wnętrza markera. Są to jednak drobnostki, nie zdarzają się często i nie zniechęcają do gry.

Max-and-the-Magic-Marker-piraci-1

Zdecydowanie bardziej irytuje niestety czarny charakter, który przy każdym checkpoincie opróżnia zawartość naszego flamastra i w efekcie nie możemy pozwolić sobie na swobodne bazgrolenie. Tytułowej zabawki sensownie użyjemy zatem tylko w miejscach przewidzianych przez twórców, choć gra oferuje również specjalny tryb czystej kartki, gdzie przyjemności rysowania możemy oddawać się do woli. Mimo wszystko wolałbym posiadać pełną swobodę lub możliwość zebrania większej ilości kulek z tuszem.

Magic-Marker-balon-1

Podsumowując, Max and the Magic Marker, to klawa platformówka wzbogacona o zagadki logiczne. Szczególnie jeżeli szukacie czegoś do wspólnego grania z małymi dziećmi to powinniście zainteresować się tą produkcją. Wersja przeznaczona na komputer klasy Mac jest w pełni spolszczona i z powodzeniem można ją uruchomić nawet na starszym sprzęcie. Miłej zabawy.

W Max and the Magic Marker zagracie na następujących platformach: Mac, iPad, iPhone.
Polskim wydawcą gry jest firma IQ Publishing.

Magic-Marker-deszcz-1

 

Powiązane wpisy: