Score! World Goals – najlepsza gra piłkarska na iOS (iPhone, iPad)

Score! World Goals nie próbuje naśladować Fify i Pro Evolution Soccer. Gra ma zupełnie inny pomysł na przeprowadzanie akcji oraz strzelanie bramek. Co prawda nie pohasamy tu swobodnie po boisku, ale gole jakie zdobędziemy będą należały po perełek światowego futbolu.

Dosłownie, gdyż zabawa w Score! polega właśnie na ponownym przeżywaniu wspaniałych momentów w historii piłki nożnej. Naszym zadaniem jest dokładne powtarzanie niesamowitych zagrań, które decydowały o losach awansów oraz pucharów. Na początku gra pokazuje nam poprawny przebieg akcji, a my próbujemy ją powtórzyć, za co jesteśmy nagradzani punktami.

Rysując palcem na ekranie tor lotu piłki pomagamy Hiszpanii rozklepać włoską obronę podczas finału EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie lub wykonujemy perfekcyjnepodanie do Socratesa, aby ten mógł wyrównać stan decydującego spotkania fazy grupowej Mistrzostw Świata w 1982 roku. Score! World Goals oferuje nam nie tylko przypomnienie wydarzeń z ostatnich turniejów, ale także sentymentalną podróż w odległą przeszłość.

Kontrola nad piłką jest całkiem dokładna, więc powodzenie akcji zależy głównie od nas. Na wyższych poziomach trudności zdobycie bramki daje naprawdę sporo satysfakcji. Momentami zdecydowanie więcej niż strzelanie w Fifie. Właściwie Score! World Goals jest grą, którą obowiązkowo muszą pokochać wierni fani futbolu. Nie wypada myśleć o niej inaczej niż ciepło. Zwłaszcza, że spotkań jest dużo i dotyczą zarówno turniejów reprezentacyjnych jak i klubowych. Pamiętacie bombę Cristiano Ronaldo w meczu Manchesteru United z FC Porto w 2009 roku? Jeżeli nie, to grając w Score! World Goals na pewno sobie przypomnicie.

Prywatnie uważam Score! za najlepszą grę piłkarską na iOS. Spędziłem z nią sporo czasu w środkach transportu oraz poczekalniach. Po przejściu dostępnych poziomów warto masterować wyniki, gdyż punkty odblokowują kolejne paczki bramek. Możemy je też dokupić korzystając z mikropłatności. Podstawową wersję (z multi) pobierzemy na iPhone’a i iPad’a z App Store za darmo, co szczerze polecam uczynić.

score-world-goals

score-world-goals-games

score-world-goals-menu

score-world-goals-portugal-denmark

score-world-goals-spain-italy

Powiązane wpisy: