Znaj.pl: prosty sposób na poznanie ciekawych ludzi

Znaj.pl jest nowym portalem społecznościowym, który pozwala użytkownikom na dokładniejsze zaznaczenie swojego miejsca w przestrzeni codzienności. Jeżeli gimnastykowaliśmy się przy jednej z ławek w Parku Kasprowicza lub biegaliśmy po tamtejszych ścieżkach, to możemy zamieścić taką informację na stronie i zacząć wypatrywać ludzi podzielających naszą miłość do aktywnego spędzania wolnego czasu we wspomnianym miejscu. Kto wie, może ktoś zwrócił na nas uwagę lub po prostu znajdzie się osoba chętna na wspólny jogging.

Meldowanie swojej obecności w konkretnych punktach miasta ma nam w domyśle ułatwić nawiązanie kontaktów nie tylko ze spotkanymi przypadkowo osobami, ale również zlokalizowanie znajomych, których już dawno straciliśmy z oczu. Na tym polega idea strony. Znaj.pl daje nam narzędzie do poznawania nowych ludzi i swoistego odkurzania starych, zapomnianych przyjaźni. Portal nie skupia się wyłącznie na teraźniejszości, ale pozwala także wprowadzić historię odwiedzonych miejsc oraz określić plany przemieszczania się w najbliższej przyszłości.

Tak poważna ingerencja w prywatność może oczywiście budzić pewne wątpliwości. Pamiętajmy jednak, że udział w zabawie bierzemy z własnej woli, w portalu zamieszczamy wybrane przez nas miejsca, a wyświetlanie informacji dostępnych w profilu łatwo jest ograniczyć i dostosować do osobistych preferencji. Co więcej wpisy możemy kierować do konkretnych grup użytkowników, określając np. ich wiek oraz płeć. We wszystkim jednak należy zachować rozsądek.

Przy okazji powiedzmy, że Znaj.pl, oprócz zabaw ze znajomymi (byłymi, obecnymi i przyszłymi) otwiera nam również drzwi do zapanowania nad funkcjonowaniem niewielkich społeczności. Ważną kwestią jest możliwość łączenia użytkowników w grupy oraz fakt, że schemat działania portalu można wykorzystać do określania punktów spotkań oraz dzielenia się informacjami i zdjęciami dotyczącymi wydarzeń zachodzących w najbliższej okolicy. Strona, choć prosta daje nam zatem całkiem sporo użytecznych funkcji, a sposób ich wykorzystania zależy w dużej mierze od naszej kreatywności. Znaj.pl może być przydatnym narzędziem dla osób szukających drugiej połowy, ale równie dobrze możemy wykorzystać stronę do poszukiwania partnerów biznesowych.

Aby nie było przesadnie różowo, trzeba wspomnieć o jeszcze dwóch kwestiach dotyczących działania Znaj.pl. Po pierwsze, należy mieć świadomość, że w tym momencie projekt dopiero wchodzi na rynek i powoli zbiera bazę użytkowników. Dobrze jest wziąć na to poprawkę, aby się szybko nie zrazić. Otrzymujemy bazę w postaci geolokalizacyjnego portalu społecznościowego, z opisanym powyżej potencjałem. Jeżeli podoba nam się koncepcja i decydujemy się na przetestowanie rozwiązania, to powinniśmy wykazać się odrobiną cierpliwości. Po drugie brakuje mi porządnej aplikacji do zapisywania miejsc które odwiedzamy. Wstukiwanie dat i godzin wieczorem w domu nie jest zbyt wygodne. Mam nadzieję, że wraz z rozwojem, twórcy pójdą w kierunku większej automatyzacji strony.

Znaj.pl, to projekt wart obserwowania i wypróbowania. Sam jestem ciekaw, czy taki jest właśnie kierunek rozwoju portali społecznościowych.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem Znaj.pl


Artykuł sponsorowany

Powiązane wpisy: