PopClip na Mac, czyli kopiuj-wklej w stylu iOS

PopClip to ciekawa aplikacja umożliwiająca nam przeniesienie na Macintosha kilku przydatnych funkcji rodem z iPhone’a i iPad’a. jeżeli podobnie jak ja nie zwykliście używać dodatkowych urządzeń i chcecie zautomatyzować trochę korzystanie z komputera, to program ten będzie dla was jak znalazł.

Jego działanie jest banalnie proste. Po zaznaczeniu tekstu PopClip otworzy małe menu udostępniające opcje ukryte zwykle pod prawym przyciskiem myszy lub przywoływane skrótami klawiszowymi. „Wyszukaj, kopiuj, wklej, wytnij” oraz sprawdzanie pisowni, czyli wszystko to czego najczęściej używa się podczas edycji. Aż dziw bierze, że nie jest to funkcja dostępna bezpośrednio w Mac OSX.

PopClip app

Dodatkowo na stronie wydawcy znajdziemy wiele przydatnych rozszerzeń, które (przykładowo) pozwolą na zmianę małych liter na duże, wklejenie z dostosowaniem stylu, przeniesienie tekstu do Tweetbota, sprawdzenie hasła w Wikipedii itp. Dzięki wszystkim tym ulepszeniom PopClip staje się aplikacją bez której ciężko wyobrazić sobie dalszą pracę na komputerze (co jest oczywiście wyłącznie moją subiektywną opinią).

Program PopClip znajdziecie w App Store za kwotę 4,49 euro, jednak od czasu do czasu pojawia się w promocji, więc warto na niego zapolować. Jeżeli posiadacie już tę aplikację przydatne rozszerzenia możecie pobrać ze strony http://pilotmoon.com/popclip/extensions/ (po sciągnięciu na dysk wystarczy jedynie dwukrotnie kliknąć plik).

Powiązane wpisy: