Line: znakomity komunikator na komputery i urządzenia mobilne

Line jest rozwiązaniem, którego szukałem od dłuższego czasu. Ta prosta aplikacja łączy w sobie funkcje komunikatora tekstowego z bezpłatnym wykonywaniem połączeń głosowych. Jest przy tym lżejsza i przyjemniejsza w obsłudze niż choćby Skype.

Dodatkowo dobre zintegrowanie z urządzeniami sprawia, że w wypadku gdy nieustannie jesteśmy podpięci do sieci może z powodzeniem wyprzeć zwykłe, standardowe funkcje dostępne w telefonie. Korzystając z Line łatwo zadzwonimy lub wyślemy informację z komputera do osoby mającej przy sobie telefon i odwrotnie, siedząc przy biurku do przeprowadzenia rozmowy nie musimy już sięgać po naszego smartfona (chyba, że mamy taką ochotę). Jest to nie tylko wygodne, ale także pozwoli nam zredukować rachunki.

Co więcej za pomocą Line wyślemy wiadomości głosowe, muzykę, zdjęcia i filmiki oraz skomentujemy wydarzenia za pomocą zabawnych obrazków. A i to jeszcze nie wszystko. Każdy użytkownik otrzymuje bowiem własną linię czasu charakterystyczną raczej dla portali społecznościowych. W jej ramach możemy informować o tym, co akurat robimy, a także dzielić się multimediami. Do dyspozycji mamy też sklep z dodatkowymi aplikacjami i grami, które możemy przesyłać znajomym w formie prezentów.

Line app ad

Całość zamknięta jest w prostej i bardzo ładnej szacie graficznej. Nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli problemu z korzystaniem z programu. Jedyne czego mi brakuje w Line, to zintegrowanie z książką telefoniczną w stylu WhatsApp. Co prawda znajomych używających aplikacji doda nam ona automatycznie, ale by skontaktować się z resztą musimy wyjść i skorzystać z klasycznych opcji w telefonie. Przydałaby się jeszcze wersja na iPada, ale ta potrzeba zapewne wkrótce zostanie zaspokojona.

Line jako komunikator sprawdza się znakomicie i powiem szczerze, dziwię się, że w Polsce mało kto słyszał o tym rozwiązaniu. Trzeba oddać część Japończykom, którzy odwalili kawał dobrej roboty tworząc wspaniałą alternatywę dla Skype, WhatsApp i iMessage.

Aplikacja dostępna jest za darmo na komputery Mac i PC oraz telefony z iOS, Android, Windows Phone, a także BlackBerry. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: line.naver.jp/en

Powiązane wpisy: