Burpple, społecznościowy serwis fotograficzno-obiadowy

Burpple jest tematycznym serwisem społecznościowym przeznaczonym dla ludzi, którzy nie mogą powstrzymać się przed pokazaniem światu tego co mają akurat na talerzu. Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się lekko absurdalny, ale jeżeli ktoś od czasu do czasu (przykładowo) odwiedza Instagram albo czyta amatorskie blogi podróżników (i gospodyń domowych), to wie, że na taką usługę może być spore zapotrzebowanie.

Zastanawiałem się tylko, czy pomysł sprawdzi się jako osobny element i czy w takim ograniczeniu nie jest zbyt wąski, by osiągnąć sukces. Okazuje się, że owa troska byłą niepotrzebna. Wydawca chwali się obecnie, udostępnieniem ponad 300 tysięcy tzw. „food moments” z 4 tysięcy miast w 140 krajach świata. Warto zaznaczyć, że od maja usługa Burpple była dostępna wyłącznie na platformie iOS i dopiero teraz aplikacja zawitała na Androida.

burpple web

Szczerze mówiąc spodziewałem się po sieci społecznościowej o takiej tematyce kompletnego chaosu, ludzi wrzucających zdjęcia buraczków obok ziemniaczków i kiełbasek z rodzinnego grillowania. Rzeczywistość jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Okazało się bowiem, że miejsce dla siebie znalazły tu restauracje i osoby traktujące kuchnię jako swoje hobby (tzn. gotują albo poszukują ciekawych potraw). W efekcie na widok zamieszczanych fotografii zaczyna lecieć ślinka i aż żal ściska, że mistrzowie obserwowani przez tysiące użytkowników zwykle nie podają przepisów do zamieszczanych potraw (choć znajdziemy też wyjątki).

Burpple dostępne jest wyłącznie za pomocą aplikacji przeznaczonej na smartfony. Oferuje ona podstawowe funkcje charakterystyczne dla tego typu serwisów społecznościowych. Mamy tu swoją linię czasu, profil, wpisy, znajomych, lokalizacje (dzięki której sprawdzimy kto pichci w okolicy) itd. Centralne miejsce zajmuje oczywiście opcja fotografowania, a zdjęcia możemy wzbogacić z pomocą kilku filtrów. Zamieszczone posty łatwo udostępnimy w serwisach zewnętrznych takich jak Twitter, Facebook i Sina Weibo, a dodatkowo gdy połączymy konto z Instagram, to zsynchronizujemy naszą kulinarną dokumentację.

Więcej o Burpple przeczytacie na oficjalnej stronie internetowej burpple.com, a aplikację pobierzecie bezpłatnie z App Store i Google Play.

Powiązane wpisy: