Wrestling z klocków lego: Let’s Get Ready To Rumble!

11.11.11 po raz pierwszy w historii zawita do Polski największa federacja wrestlingowa na świecie. Jeżeli podobnie jak ja jesteście fanami tego sportu, to nie może zabraknąć was tego dnia w Ergo Arenie (Gdańsk). Wśród gwiazd WWE SmackDown które pojawią się na show będą: Mark Henry, Randy Orton, Cody Rhodes, Sheamus, Christian, Wade Barrett i Big Show. Prywatnie, za najbardziej ekscytującą uznaję możliwość obejrzenia na żywo latającego Mistico (jako Sin Cara) oraz najlepszego obecnie technika Daniela Bryana. Nie mogę się już doczekać.

Rozumiecie, każdy muzułmanin chce przynajmniej raz w życiu odwiedzić Mekkę, hinduiści mają swoje Jatry, a polscy chrześcijanie wyprawiają się gromadnie na Jasną Górę, do Lichenia itd. Jako, że doznania religijne są mi u podstaw obce, podróżuję raczej za energetycznymi, kipiącymi entuzjazmem zbiorowiskami, skrajnie nakręcanymi interakcją pomiędzy tłumem i bohaterami.
Pod tym względem wrestling jest sportem doskonałym. Bez problemów znajdzie się tu miejsce na brawurę, efekciarstwo i zagrania pod publiczkę. Właściwie można powiedzieć, że całość skupia się na zapewnianiu frajdy widzom, a ci aktywnie uczestniczą w budowanym wspólnie przedstawieniu. Sądzę, że aby zrozumieć fenomen tej dyscypliny trzeba choć raz pojechać na galę (organizowaną choćby przez WWE), przyjrzeć się reakcjom tysięcy fanów, zostać ogłuszonym wrzaskiem niepodobnym innym arenom sportowym. Po prostu doświadczyć całego tego zbiorowego szaleństwa, w którym sport przestaje być zamknięty, zawodnicy nakręcają fanów, a fani zawodników (i wszyscy świetnie się bawią).

Właściwie ci z was, którzy wrestling (jako sport) mają w głębokim poważaniu mogliby spokojnie zacząć czytać od tego miejsca. Wspomniana wcześniej gala była tu tylko pretekstem by pokazać wam pracę Lego o tematyce zapaśniczej. Fizyczne detale zasługują oczywiście na uznanie, jednak tym co przemawia za wyjątkowością dzieła jest fakt, iż autor potrafił nadać fotografiom odpowiedni klimat. Widać to zwłaszcza na zdjęciu prezentującym chwilę poprzedzającą wkroczenie zawodnika na scenę.

lego_wrestling_1

lego_wresling_2

lego_wrestling_3

lego_wrestling_4

lego_wrestling_5

http://www.mocpages.com/home.php/27004 by Hans Dendauw NPD

Powiązane wpisy: