Memory Sweeper Pro: program do zwalniania pamięci RAM

Kupując 20 lipca w App Store wielką aktualizację Snow Leoparda (zwaną powszechnie OS X Lion), w zakładce „Top Paid” po prawej stronie rzuciła mi się w oczy aplikacja o nazwie Memory Sweeper Pro. Mimo, iż na brak pamięci jakoś specjalnie nie mogę narzekać, to od dawna wyglądałem dobrego programu uwalniającego komputer od przesadnego rozmyślania nad zbędnymi w danej chwili procesami, najlepiej funkcjonującego na podobnej zasadzie jak ma się to w przypadku iphona. Jeżeli, zatem mieliście okazję korzystać choćby z Memory Dr. dostępnego na telefon od Apple, to właściwie już wiecie jak Memory Sweeper Pro działa.

Po zainstalowaniu programu z App Store na górnym pasku pojawi nam się mała zmiotka. Gdy ją naciśniemy zobaczymy jaką ilością wolnej pamięci obecnie dysponujemy, a po kliknięciu na przycisk „Sweep” aplikacja (dosłownie w jednej chwili) automatycznie udostępni nam uwolnione właśnie zasoby.

Memory Sweeper Pro App Store

Memory Sweeper Pro dostępny jest w sklepie Apple za 0,79 euro. Tak jak pisałem już wcześniej widnieje tam informacja, iż cena jest promocyjna i obowiązuje tylko w tym tygodniu, z tym, że pisałem to tydzień temu, więc możliwe, że obniżkę należy potraktować z przymrużeniem oka.

Samą aplikację jednak polecam. Zwłaszcza osobom nie dysponującym zbyt dużą ilością pamięci RAM. Zdecydowanie ułatwi wam ona życie. Sam przyznam, iż po tygodniu używania jestem z niej zdecydowanie bardziej zadowolony niż z Liona (no dobra, akurat z tym ostatnim, to żartowałem).

Powiązane wpisy: