Tapety z klockami lego (iPad, iPhone, Macintosh)

Pomijając kluby sportowe, istnieją trzy bezduszne korporacje, których sposobu bycia nie pochwalam, ale produkty uwielbiam. Są to Apple, LEGO i SONY. Jestem z nimi od wielu lat i wszystkie dały mi bezpośrednie powody, aby miłość łączyć z irytacją. Mniejsza jednak o same tarcia pomiędzy przeciętnym konsumentem, a gigantycznymi machinami do robienia pieniędzy. Wspominam o tych firmach, gdyż zawsze z radością witam elementy delikatnie mieszające w sobie wytwory różniących się od siebie marek. Owe elementy powstają zazwyczaj w domach użytkowników i wynikają z pasji, a nie pazerności. Rodzą się z potrzeb, a nie potrzeby kreują. Dlatego, choć często drobne, potrafią zachwycić.

W tym konkretnym przypadku, drobiazgami są tapety nawiązujące stylistyką do bardzo popularnych klocków lego, a jednocześnie utrzymane w zgodzie z ideą produktów od Apple. Przyznam, że jako fan obu typów zabawek, od dawna rozglądałem się za odpowiednim połączeniem. Niestety zadowolić mnie nie jest łatwo, więc poszukiwania musiały trochę potrwać. Rozwiązanie znalazłem na blogu Andreasa Larsena. Zamieszczone tam tapety są subtelne i idealnie nadają się na obrazek w tle. Ich oszczędny charakter nie odwraca naszej uwagi od ikon i korzystnie wpływa na przejrzystość zawartości ekranu. Po raz kolejny okazało się zatem, że w prostocie (zahaczającej o banalność) siła.

Do tej pory korzystałem z jednej ze standardowych tapet dostępnych w systemie (iPad i iPhone), a w przypadku Mac’ów zdjęcia, które wybrałem 6 lub 7 lat temu. Te urocze drobiazgi zmotywowały mnie do zmiany na iOS i niezmiennie jestem zachwycony. Poniżej znajdziecie link przenoszący do kolekcji (co ważne, dostępnej również dla ekranów Retina). Ze swojej strony dodam, że za najładniejsze uważam czyste wersje szarą i niebieską.

Tapety z klockami lego (iPad, iPhone, Macintosh)

lego ipad tapety

Powiązane wpisy: