Domain Name Analyzer: program do wyszukiwania domen

Domain Name Analyzer to program, dzięki któremu poszukiwanie domeny dla naszej strony internetowej stanie się o wiele łatwiejsze. Co prawda mniej przyda się on profesjonalnym domanierom, którzy mają swoje stare i sprawdzone sztuczki (a także pełne portfolia), ale dla amatorów będzie stanowił nieocenioną pomoc.

Na wstępie zaznaczmy jednak, że nawet najlepszy program nie pozwoli nam na zarejestrowanie idealnych domen, ba o dobrych i średnich również możemy zapomnieć. Rynek jest tak przebrany, że albo kupimy coś na giełdzie, albo będziemy musieli zadowolić się odpadkami ze stołu. I właśnie do szperania w pozostałościach po uczcie dużych graczy program taki jak Domain Name Analyzer nam się przyda.

Autor oddał w nasze ręce narzędzie pozwalające na automatyczne przeszukiwanie wolnych domen według podanego słowa kluczowego. Z puli wybieramy interesujące nas końcówki i wpisujemy jedną lub kilka nazw mających stanowić część domeny, program zaś na bieżąco będzie sprawdzał jakie kombinacje dostępne są do rejestracji. Wyniki możemy posegregować choćby według ilości znaków składających się na adres i zapisać, aby dać sobie czas do namysłu i wrócić do nich póżniej. Domain Name Analyzer pomoże nam też zastosować popularne dodatki do wyrazów (np. 24), które zwiększą nasze szanse na sukces.

W przypadku zajętych domen mamy natomiast możliwość sprawdzenia danych Whois, w tym daty rejestracji, wygaśnięcia i podstawowych informacji potrzebnych do kontaktu z właścicielem, choć akurat te ostatnie zazwyczaj są poukrywane. Bardzo przydatną opcją jest również możliwość bezpośredniego przejścia do historii adresu w Archive.org oraz profilu Alexa.

Dzięki wielu funkcjom zebranym pod postacią jednego programu Domain Name Analyzer z pewnością łatwiej będzie nam znaleźć i zarejestrować satysfakcjonującą nas domenę. Niestety tak jak już wspomniałem większość sensownych adresów jest dostępna jedynie w formie odkupienia od dotychczasowego właściciela. Nie ma jednak nad czym płakać, takie są obecnie warunki panujące na rynku, a długotrwałe poszukiwania potrafią czasami przynieść nie najgorszy efekt. Powodzenia.

Narzędzie przeznaczone dla komputerów Mac znajdziecie w App Store, a na Windowsy pobierzecie klikając tutaj.

Więcej na ten temat przeczytacie w poradniku:
Jak wybrać i gdzie zarejestrować lub kupić domenę internetową

Powiązane wpisy: