Model łazika Curiosity stworzony z klocków lego

Łazik Curiosity, to oczywiście przełom w kwestii badań Marsa. Przy okazji jego lądowanie na czerwonej planecie było na tyle spektakularne i medialne, że każda branża postanowiła uszczknąć coś dla siebie, a każda dziedzina nauki, czy też życia codziennego, jakoś się do tego wydarzenia odnieść. Posiadacze komputerów od Apple wiedzą zapewne o czym mówię. Pozostali mogą choćby zerknąć na stronę LEGO CUUSOO, gdzie pojawił się projekt zestawu z Mars Science Laboratory Curiosity Rover w roli głównej.

Prototyp łazika z klocków lego został zgłoszony przez użytkownika Perijove, który pracował w jednej z firm towarzyszących budowie oryginału. Autor stworzył siedem osobnych zestawów, po czym postanowił przekazać je muzeom oraz organizacjom charytatywnym.

Curiosity w wersji klockowej szybko zyskał popularność i błyskawicznie zebrał wymagane 10 tysięcy głosów. Teraz zostanie poddany szczegółowej ocenie przedstawicieli firmy LEGO. Czy ma szansę na przekształcenie w pełnoprawny zestaw? W tym momencie ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Mądrzejsi będziemy we wrześniu, wtedy to ruszy właściwa procedura. Moim zdaniem łazik, a zwłaszcza sposób jego poruszania (co doskonale widać na pierwszej fotografii), zasługuje na takie uhonorowanie. W końcu w LEGO CUUSOO powinna liczyć się pomysłowość i kreatywność (choć bez grama medialnej popularności się nie obejdzie).

Curiosity LEGO Mars

Curiosity LEGO zestaw

Powiązane wpisy: