Futurama (Przygody Fry’a w kosmosie) z klocków lego

Jeżeli jesteście miłośnikami serialu Futurama (emitowanego swego czasu w polskiej telewizji pod tytułem Przygody Fry’a w kosmosie), to dzisiejszy wpis jest przeznaczony właśnie dla was. W rozwinięciu znajdziecie bowiem klockową wersję siedziby, spedycyjnej firmy Planet Express, w której pracuje wspomniany w nawiasie Fry (dokładniej Philip J. Fry). Oczywiście fanom produkcji nie trzeba tego bohatera przedstawiać, jednak w związku z tym, że tematyką strony są klocki (a nie seriale animowane), przybliżmy w paru zdaniach tę postać, niezorientowanym czytelnikom.

Fry jest niezbyt rozgarniętym, naiwnym 25 latkiem, pracującym jako dostarczyciel pizzy w Nowym Yorku, wraz z końcem 1999 roku zostaje przypadkowo zahibernowany i budzi się dopiero po upływie 1000 lat. W nowej rzeczywistości poznaje jednooką mutantkę Turangę Leelę i wraz z nią, a także swoim późniejszym przyjacielem, robotem Benderem, trudni się dostarczaniem niebezpiecznych przesyłek w ramach działalności małej firmy kurierskiej (należącej do, spokrewnionego z bohaterem, profesora Huberta Farnswortha). Serial charakteryzują barwne postacie, nie mniej kolorowy i zróżnicowany świat przyszłości, nietypowe (pełne absurdu) zwroty akcji, a także dosyć ostre poczucie humoru, co akurat nie powinno specjalnie dziwić, wszak twórcą jest Matt Groening, autor Simpsonów.

Nim zaproszę was do oglądnięcia makiety Planet Express wykonanej z klocków lego, wspomnę tylko, iż w marcu Comedy Central ogłosiło rozpoczęcie prac nad 7 sezonem przygód Fry’a i spółki. Produkcja będzie składała się z 26 odcinków, a premiery oczekiwać możemy latem 2012 roku.

Futurama-LEgo-1

Futurama-Lego-2

Futurama-Lego-3

futurama_lego

http://www.flickr.com/photos/pepa_quin/collections/72157624217868063/ by Pepa Quin

Powiązane wpisy: