HiddenMe, jak szybko ukryć ikony na biurku/pulpicie

HiddenMe to darmowy program, który pozwoli nam błyskawicznie ukryć wszystkie ikony na biurku lub pulpicie (zależnie jak nazywamy swoją przestrzeń pracy na komputerze). Idea jego działania jest banalnie prosta. Klikamy „Hide Desktop Icons” w menu bar i otrzymujemy pożądany efekt, ład.

Do czego taka funkcja może nam się przydać? Choćby do robienia czystych zrzutów z ekranu, usunięcia elementów rozpraszających lub po prostu do ukrywania bałaganu przed wzrokiem ciekawskich i własnym sumieniem. Nieporządek to nieodłączny element wszystkich pulpitów, więc każdy z nas od czasu do czasu chce przestać patrzeć na własne lenistwo, usprawiedliwiające dziecięcą bezradność w temacie użytecznego segregowania plików. Ja oczywiście potrzebowałem takiej opcji wyłącznie do zrealizowania pierwszego celu. Muszę przyznać, że pod tym względem aplikacja spisuje się świetnie i w swojej prostocie jest jedną z najlepszych kurtyn jakich używałem.

Swoją drogą HiddenMe należy do tej specyficznej grupy programów, które wato posiadać jeżeli z natury ma się skłonność do zapominania jak, co i gdzie ustawić, wpisać oraz który skrót wybrać. Dwa kliki i gotowe. To zdecydowanie poprawia komfort pracy, choć kolekcjonowanie takich drobiazgów obsługujących wyłącznie jedną funkcję ma tę wadę, że gdy mamy ich za dużo, to wracamy do punktu wyjścia.

Tak czy inaczej HiddenMe do szybkiego ukrywania ikon na biurku lub pulpicie nadaje się znakomicie, plus za to, że jest darmowy. Warto go choćby tylko przetestować zanim zdecydujemy się na zakup czegoś bardziej rozbudowanego o podobnym działaniu. Być może wydatek nie będzie potrzebny,

Program znajdziecie w App Store. Jego autorem jest Mojtaba Komeili, znany z ładnej listy zadań DailyDo.

Powiązane wpisy: