Zepheer: prosty program do upiększania zdjęć

Jak wiele osób, od czasu do czasu coś fotografujących, lubię testować różne programy do upiększania zdjęć. Jeżeli podobnie jak ja nie padacie na wznak przed bijącym rekordy popularności Instagramem (który swoją drogą wpadł w łapy Facebooka za równy (Jezus Maria) miliard dolarów), to chcę wam dziś polecić aplikację pozwalającą pogrzebać przy fotografiach w ramach własnego dysku.

Zepheer, bo o nim będzie mowa, oferuje szybką, łatwą i przyjemną przeróbkę zdjęć zapisanych na komputerze. Do wykorzystania mamy tu kilkadziesiąt różnych motywów. Od starych zniszczonych fotografii, poprzez klisze, ekran wysłużonego telewizora, brust, po formę rysunku lub wycinanki. Oczywiście mistrzowie Photoshopa stwierdzą, że da się to zrobić również w programie Adobe (oraz pewnie tysiącu innych), ale ja nie należę do tej grupy i cenię sobie, zahaczającą o banalność, prostotę obsługi. Po prostu otwieramy zdjęcie w programie, wybieramy modyfikację i zapisujemy. Koniec. Możemy jeszcze zmienić ramkę, intensywność stylu itp. Jednak optymalne ustawienia zwykle wybiera sam system.

Zepheer photo

Poniżej znajdziecie wygląd aplikacji oraz przykładowe upiększenie dokonane z jej pomocą. Jako materiał testowy posłużyło mi zdjęcie ludzika lego z ostatniego wypadu do Norwegii. Zepheer świetnie nadaje się do podrasowania klimatu fotografii, co prawda zwykle wrzucam zdjęcia bez zmian, ale wiem też ilu fanów ma zabawa z filtrami.

Program możecie nabyć w AppStore za kwotę 7,99 euro. Jeżeli uważacie, że to za dużo, pozostaje jeszcze wypatrywanie promocji.

Zepheer filtry na fotografie

Powiązane wpisy: