Jak uruchomić grę Morrowind na MAC OS X (Mac)

W dzisiejszym odcinku poradnika pokażemy wam jak uruchomić grę The Elder Scrolls III: Morrowind na komputerze Mac oraz uporamy się z problemem trapiącym system zapisywania. Mimo, iż wspomniana produkcja ukazała się dziesięć lat temu nadal zachwyca bogatym w intrygi i przygody światem, który możemy swobodnie eksplorować. Zapraszamy.

Zanim przejdziemy do właściwej części wpisu powiedzmy o dwóch kwestiach. Po pierwsze Morrowind nie doczekał się oficjalnego wydania na tę platformę. Po drugie, w pewnym sensie wynikające z pierwszego, przed uruchomieniem programu gorąco namawiamy do zaopatrzenia się w oryginalną wersję np. PC. The Elder Scrolls to jedna z najlepszych serii w historii, a jej twórcy zasługują na wynagrodzenie z tytułu wspaniale wykonanej pracy. A teraz do rzeczy.

1. Niestety wersja na PC służy jedynie uregulowaniu aspektu moralnego. Do uruchomienia programu niezbędna jest zmodyfikowana kopia, którą dostępna jest choćby TUTAJ (przykładowy link znaleziony w internecie)
2. Montujemy obraz plyty.
3. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę Morrowinda i wybieramy opcję pokaż zawartość pakietu.

Morowind-Mac-1

4. Przerzucamy folder „Contents” na dysk.
5. Otwieramy: Contents -> Resources -> transgaming -> c_drive -> Program Files -> Bethesda Softworks -> Morrowind -> Saves.
6. Zaznaczamy folder „saves” i otwieramy informacje (cmd+i) o nim, następnie przechodzimy do uprawnień, tam nadajemy każdemu z kont (czyli admin, users itd) prawo zapisu i odczytu.
7. Zamykamy folder „saves” i otwieramy Contents -> MacOS. Tworzymy skrót do pliku „Cider„, a nastpenie umieszczamy go na pulpicie lub w programach, a sam folder z gra w dowolnym miejscu na dysku.
8. Cieszymy się kultową grą z działającymi save’ami.
9. Jeżeli skorzystaliście z porady nie zapomnijcie zostawić komentarza i polubić wpisu.

Morrowind-Mac-2

Morrowind-Mac-4

Morrowind-Mac-3

Powiązane wpisy: