BillPin, kontrola nad rachunkami i drobnymi pożyczkami

Billpin to zgrabna aplikacja, która pozwoli nam sprawować lepszą kontrolę nad finansami. A dokładniej nad tym komu i ile pożyczamy pieniędzy oraz jakie mamy zobowiązania w tym temacie.

Pomysł na program jest bardzo dobry. Po uruchomieniu w telefonie i pobraniu kontaktów z książki (muszą mieć przypisane adresy e-mail) otrzymujemy prostą listę osób, z którymi prowadzimy rozliczenia. Gdy płacimy wspólny rachunek lub pożyczamy komuś określoną kwotę, pojawia się ona na zielono u nas i na czerwono u dłużnika. Nie ma więc mowy o tym by znajomy zapomniał o oddaniu należności. Oczywiście działa to również w drugą stronę i stanowi w pewnym sensie broń obusieczną. Wszystkie takie operacje umieszczane są w historii BillPin, więc łatwo kontrolować, czy nie jesteśmy przypadkiem oszukiwani. Dodatkowo rachunki możemy podzielić pomiędzy kilku użytkowników, co sprawdza się zwłaszcza gdy realizujemy wspólny projekt lub idziemy razem do restauracji i trzeba się później z zabawy rozliczyć. W efekcie na ekranie widzimy dokładny stan przepływu pieniędzy, w tym precyzyjne informacje komu, ile i za co się należy oraz kto, ile i z jakiego powodu jest nam winien. Na plus wypada także zaliczyć funkcję, dzięki której aplikacja przypomni nam o zobowiązaniach za pomocą wiadomości przysyłanej na skrzynkę pocztową. Nie ma zmiłuj.

billpin web

W teorii wszystko wygląda znakomicie. Niestety BillPin ma spore problemy z synchronizacją. Podczas testów wielokrotnie zależności nie przenosiły się pomiędzy urządzeniami i cała idea finansowej współpracy szła do kosza, sprowadzając się jedynie do prywatnej małej księgowości. Takie rzeczy można z powodzeniem robić w notatniku. Nie zawsze poprawnie funkcjonowała też wersja dostępna w przeglądarce na komputerze. Dobrze, że jest, ale na tę chwilę czasami ukrywa niektóre kwoty.

Jeżeli autorzy poprawią błędy (program jest obecnie w fazie beta) BillPin będzie usługą godną polecenia. Zwłaszcza jeżeli często musicie dzielić wydatki z wypadów w większym gronie lub macie znajomych, którzy ociągają się z oddaniem pożyczonych pieniędzy i lubią kręcić. Z radością powitałbym jeszcze wprowadzenie różnych walut, co pozwoliłoby na rozliczenia międzynarodowe.

BillPin możecie pobrać dla urządzeń z systemem iOS oraz Android. Korzystanie z aplikacji jest pozbawione opłat. Więcej informacji na jej temat znajdziecie odwiedzając stronę billpin.com

Powiązane wpisy: