Sport.pl – błędy, wpadki i informacje

To, na co mam zamiar zwrócić uwagę stało się właściwie standardem. Tym razem jednak kłuje mnie w oczy trochę bardziej niż zazwyczaj (jak sądzę przez wzgląd na zawarte informacje). Oczywiście rozumiem wagę spekulacji na temat José Mourinho i to, że są one istotniejsze od rozstrzygnięcia „Bitwy o Anglię” i Barcy dobijającej Ukraińców. Zresztą po co komu w sporcie wyniki, skoro największe emocje budzi to „kto, gdzie i za ile”. Nawet jeżeli nie chodzi o fakty (w kwestii ukierunkowania uwagi), a jedynie perspektywę domysłów budowanych na bazie innych domysłów.

Kolejna sprawa. Oto informacja o nowym logo PZPN. Jest prezes Grzegorz Lato i jeszcze raz prezes Grzegorz Lato, a owe logo? Rozumiem ciąg skojarzeniowy i fakt, że ciężko wyjść poza PZPN = Grzegorz Lato, dlaczego jednak zabrakło w artykule miejsca na coś co jest jego właściwym tematem?

Zdjęcie umieszczone przy artykule poniżej pokazuje natomiast bardzo wczesny projekt lwowskiego stadionu i nie ma kompletnie czegokolwiek wspólnego z tym jak ów stadion będzie prezentował się w rzeczywistości. Powiedzmy, że budowa jest bardzo zaawansowana i żadnym problemem nie jest sprawdzenie faktycznego wyglądu obiektu.

Na koniec (subiektywnie) największy babol (błąd) jaki kiedykolwiek widziałem na portalach o tematyce sportowej. Coś na miarę podania informacji, iż w finale mundialu w 2006 roku Materazzi uderzył głową Zizu i wyleciał z boiska, co było głównym powodem porażki reprezentacji Włoch w serii rzutów karnych.

źródło:sport.pl

Powiązane wpisy: