Dzień dobry. To jest moje miejsce w sieci

Stara prawda mówi, że wstęp trzeba napisać dopiero po ukończeniu głównej części pracy. Tak właśnie postanowiłem podejść do mojej prywatnej strony. Co prawda nie mam zamiaru porzucić publikowania wpisów i nie uważam tej witryny za projekt w pełni skończony, ale dodaję tekst powitalny pięć lat po pierwszym poście. Dziś wiem jaki mój blog ma kształt i co może zaoferować.

Witajcie na końcu, czyli na samym początku. Konstrukcja stron oferująca treści w kolejności od najnowszych do najstarszych sprawia, że klikając „Dalej” cofamy się w czasie i poznajemy przeszłość autora. W tym miejscu kilka lat temu postanowiłem rozpocząć przygodę z blogowaniem. Akurat wróciłem do kraju, w końcu podjąłem pracę blisko miejsca zamieszkania i wyznaczyłem sobie punkt nowego początku. W klawiaturę stukałem pod pseudonimem (równoznacznym z domeną), a posty dotyczyły głównie ćwiczeń, emocji, opowiadań i kwiatków z codzienności. Wiele miesięcy później pozbyłem się dużej części tych lekkich i króciutkich uwag. Zacząłem pisać pod swoim imieniem, za temat obierając aplikacje i internet. Teksty powstawały głównie z myślą o wyszukiwarce, a osiągane wyniki były obiecujące. Zabrzmi to pewnie trochę dziwnie, ale wtedy postanowiłem zrobić sobie roczną przerwę.

Dziś mój blog, wzbogacił się tematycznie o przemyślenia związane bardziej ogólnie z nowymi technologiami. Patrzę z perspektywy doświadczonego użytkownika. Mam swoje upodobania i nie staram się udawać, że jestem obiektywny. Gonienie statystyk porzuciłem bezpowrotnie. Ta strona jest moja w dosłownym tego słowa znaczeniu. Przeglądając historię, wśród recenzji programów oraz marginesów widzę jak zmieniało się moje podejście do życia. O czym myślałem jeszcze kilka lat temu. Gdzie mnie to zaprowadziło.

Z perspektywy czytelnika ostatnie elementy nie są istotne. Jestem tylko przypadkowym człowiekiem z internetu, który napisał o czymś zbieżnym. Być może nawet kilka razy, co skłania do regularnego zaglądania tutaj. Świetnie. Blog daje kapitalne możliwości wymiany poglądów, wejścia w interakcję z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, a także pozwala na zobaczenie siebie z zewnątrz. W tak dynamicznym środowisku, jakim jest internet, wśród buszowania po forach, przepychania się w społecznościach, analizowania bieżących wydarzeń, warto mieć swoją przystań. Właśnie ta strona jest moim miejscem w sieci.

Powiązane wpisy: