Darmowy internet od Aero2, jak otrzymać kartę i korzystać

Czy można cieszyć się mobilnym internetem za darmo? Można, choć oczywiście należy pogodzić się ze sporą liczbą ograniczeń. Nie zmienia to jednak faktu, że załatwiając kilka formalności i posiadając odpowiedni modem otrzymamy dostęp nieobarczony opłatą abonamentową.

Aero2 jest zobowiązane do świadczenia bezpłatnych usług aż po grudzień 2016 roku, więc warto z oferty operatora skorzystać. Niestety o wspomnianej możliwości mówi się niewiele (co jest zrozumiałe, gdyż ciężko wymagać od firmy by promowała usługę, która nie przynosi zysku), w efekcie większość ludzi nie ma bladego pojęcia, że podłączenie swojego komputera do sieci nie musi wiązać się z comiesięcznym rachunkiem.

Oczywiście taki dostęp związany jest pewnymi niedogodnościami, ale są one w zupełności do zaakceptowania i wcale nie chodzi tu o zasadę mówiącą, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Prędkość internetu to maksymalnie 512 kb/s, czyli wartość wystarczająca do swobodnego przeglądania stron. Połączenie zrywane jest automatycznie po upływie 60 minut i trzeba kliknąć połącz ponownie (w niektórych modemach możemy ten proces zautomatyzować), aby znów być online. Mapa zasięgu nie rzuca na kolana, choć jest solidna i mieszkańcy większych/średnich miast nie powinni mieć z odbiorem jakichkolwiek problemów.

Kartę możemy uzyskać na trzy sposoby. Pierwszy i najprostszy to wizyta u Dystrybutora Sferia, gdzie  załatwimy wszystkie formalności od ręki. Ul. Dzielna 58, 01-029 Warszawa (od poniedziałku do piątku, między 10 a 17).

Do dyspozycji użytkowników jet też Biuro Obsługi Klienta Aero2, jednak w tym wypadku musimy się odpowiednio przygotować:
1. Wpłacamy na konto 24 1680 1248 0000 3000 1872 7122 depozyt (20zł). W tytule przelewu wpisując „Depozyt BDI, imię i nazwisko, numer PESEL”.
2. Wypełniamy zamówienie online na stronie Aero2. Następnie drukujemy i podisujemy wersję, którą otrzymaliśmy na adres e-mail.
3. Czekamy na mail informujący o możliwości odebrania karty.
4. Odwiedzamy Biuro Obsługi Klienta (otwarte od 13 do 17, w wtorek, czwartek i piątek) w Warszawie na ul. Lwowskiej 19. Pamiętamy o przyniesieniu ze sobą podpisanego zamówienia, kserokopii dowodu tożsamości oraz potwierdzenia wpłaty depozytu.

Trzecią opcją jest otrzymanie karty pocztą:
1. Wpłacamy na konto 24 1680 1248 0000 3000 1872 7122 depozyt (20zł) oraz na konto 74 1680 1248 0000 3000 2077 9227 opłatę za przesyłkę (7zł). W tytule przelewów wpisując odpowiednio: „Depozyt BDI, imię i nazwisko, numer PESEL” i „Opłata za wysyłkę karty SIM BDI, imię i nazwisko, PESEL”.
2. Wypełniamy zamówienie online na stronie Aero2. Następnie drukujemy i podpisujemy wersję, którą otrzymaliśmy na adres e-mail.
3. Do zamówienia dołączamy potwierdzenia wspomnianych wpłat i ksero dowodu tożsamości. Całość wyślyłamy na adres: Aero2 00-660 Warszawa ul. Lwowska 19 z dopiskiem „Bezpłatny Dostęp do Internetu”. Najlepiej jest skorzystać z opcji „za potwierdzeniem odbioru” (jak wspomniałem firmie nie zależy na tym by mieć możliwie największą ilość użytkowników).
4. Czekamy na informację o wysyłce. Harmonogram

Uwaga! Sprawdź dokładnie numery kont na stronie Aero2!

Wbrew temu co twierdzi część osób, które czekają na swoją kartę grubo ponad miesiąc (a czasem nawet kilka), komplet otrzymałem zaledwie po dwóch tygodniach od wysłania papierów (mimo, że teoretycznie nie zmieściłem się w terminarzu październikowym). Co zabawne przesyłka przyszła szybciej niż zamówiony na allegro modem. Warto jeszcze dodać, że aby cieszyć się darmowym internetem potrzebujemy urządzenia obsługującego pasmo 900 lub 2500. Prywatnie zdecydowałem się na Huawei E3131.

Przez najbliższy tydzień postaram się korzystać wyłącznie z mobilnego BDI od Aero2 (na co dzień używam Orange Free) sprawdzając jak spisze się usługa na terenie Szczecina i w okolicznych miastach. A w kolejnym wpisie opowiem wam o swoich wrażeniach.

PS. Nie zapomnijcie rozpowiadać wszędzie o możliwości korzystania z internetu za darmo. Skoro dają, to czemu nie brać?

Przeczytaj raport z testu darmowego internetu od Aero2

[Aktualizacja] Niestety od lutego 2013 roku kartę można uzyskać jedynie korzystając z trzeciej metody.

Powiązane wpisy: