Problem z eksportem komentarzy w Disqus. Co zrobić?

Disqus i WordPress, to perfekcyjne połączenie, które obsługuje zdecydowaną większość moich stron. Zazwyczaj wprowadzając zmiany lub uruchamiając system obsługi komentarzy na nowym blogu, wystarczy, że zainstaluję wtyczkę, dodam witrynę do swojego panelu, a następnie w zakładce „Disqus -> Plugin Settings” wyeksportuję wszystkie zamieszczone wypowiedzi.

eksport disqus

Ostatnio jednak mam ciągłe problemy z poprawnym działaniem tej funkcji. Nawet na mniejszych blogach ładowana jest tylko część komentarzy, a sam proces przebiega powoli i często się zawiesza. W przypadku dużych stron od dawna nie zdziałałem czegokolwiek satysfakcjonującego.

Na szczęście Disqus udostępnia opcję, która całkowicie rozwiązuje ten problem. Zamiast bazować na eksporcie automatycznym można wykonać proces ręcznie i cieszyć się natychmiastowym efektem.

W panelu administracyjnym WordPressa należy udać się do „Narzędzia -> Eksport”, a następnie zaznaczyć kropkę „Wpisy” i kliknąć „Pobierz plik eksportu”.

eksport wordpress

Teraz wystarczy zalogować się do konta w systemie Disqus i odwiedzić stronę import.disqus.com. Tam trzeba wybrać odpowiednią witrynę i załadować przygotowany wcześniej plik. Po odczekaniu kilku chwil wszystkie komentarze powinny być dostępne. Na poniższym zrzucie widać skutek automatycznego (12.03) i ręcznego (15.03) eksportu.

import disqus

Powiązane wpisy:

 • Witam, bardzo dziękuję za ten wpis – oczekiwałam na disqus 7 dni. Niby export zakończony, ale komentarzy nie widać (tzn z 1430 widać 8 ;)). Jednak nawet ręczny export dostarcza mi wiadomości ‚Error with import’. Zastanawiam się gdzie mogę mieć błąd?

  • Przepraszam 🙂 Poprawił się status i załadowało – masz moje błogosławieństwo 😉 Dzięki 🙂

 • Bardzo dziękujmę za wpis – instrukcja okazała się przydatna i stare komentarze wreszcie wróciły na bloga 🙂

 • Pingback: Disqus | ania.po-nitce.com()

 • Dziękuję za ten wpis. Bardzo, bardzo mi pomógł – w ciągu niespełna 5 minut miałam wszystkie komentarze na nowo na blogu. Pozdrawiam 🙂

 • U mnie niestety nie zadziałało. Na disqus widać „import complete” a na blogu ani słychu ani widu po komentarzach…:(

 • A czy masz jakieś doświadczenia na styku Disqus i blogger? Mam od jakiegoś czasu taki problem, że o ile disqus działa poprawnie to komentarze ( ich ilość) nie pojawia się w bloggerze.

 • mam odwrotny problem na blooger. zmieniłam szablon i musiałam ponownie dodać disqus na bloga i komentarze znikły, w disqus je widze a na bloga nie wskoczyły automatycznie…masz jakieś rozwianie ?

 • Kamila Sawicka

  Cześć. Bardzo ciekawy wpis. Pozdrawiam.

 • Vador

  Witam, Mam problem z importem komentarzy do disqus za pomocą standardowej metody jak i tej tutaj opisanej.

  Błąd: XML syntax error: Input is not proper UTF-8, indicate encoding !
  Bytes: 0xE2 0x82 0xAC 0x3C, line 193, column 23 (line 193)

  Po sprawdzeniu lini 193, kolumny 23 nic tam nie znalazłem, standardowe znaki. Jak się do tego zabrać i co można zrobić, żeby zaimportować te komentarze?

  • Dołączam się do pytania, ten sam problem

   • Paweł Knapek

    Zwykle wykłada się na tresci wpisu – która swoją droga nie wiadomo po co jest wciskana w eksport w samej wtyczce.
    Szybki fix, który powinien rozwiązac problem importu z poziomu wtyczki disqusa,to w tejże wtyczce wyedytować plik export.php i usunąć w nim linijkę 163 ( … ). Po tym eksport z poziomu wtyczki powinien już przejść.
    Można oczywiście bawić się też filtrem the_content_export i nim wycinać, tylko po co.

 • BPWH

  Witam, mam problem eksportem komentarzy wordpress do disqus.
  Caly czas wyskakuje mi nastepujacy blad,

  XML syntax error: Opening and ending tag mismatch: encoded line 13640 and script, line 13663, column 10 (line 13663)

  Pomoze ktos ??

  Z gory dzieki!