Line: znakomity komunikator na komputery i urządzenia mobilne

Line jest rozwiązaniem, którego szukałem od dłuższego czasu. Ta prosta aplikacja łączy w sobie funkcje komunikatora tekstowego z bezpłatnym wykonywaniem połączeń głosowych. Jest przy tym lżejsza i przyjemniejsza w obsłudze niż choćby Skype.

Dodatkowo dobre zintegrowanie z urządzeniami sprawia, że w wypadku gdy nieustannie jesteśmy podpięci do sieci może z powodzeniem wyprzeć zwykłe, standardowe funkcje dostępne w telefonie. Korzystając z Line łatwo zadzwonimy lub wyślemy informację z komputera do osoby mającej przy sobie telefon i odwrotnie, siedząc przy biurku do przeprowadzenia rozmowy nie musimy już sięgać po naszego smartfona (chyba, że mamy taką ochotę). Jest to nie tylko wygodne, ale także pozwoli nam zredukować rachunki.

Co więcej za pomocą Line wyślemy wiadomości głosowe, muzykę, zdjęcia i filmiki oraz skomentujemy wydarzenia za pomocą zabawnych obrazków. A i to jeszcze nie wszystko. Każdy użytkownik otrzymuje bowiem własną linię czasu charakterystyczną raczej dla portali społecznościowych. W jej ramach możemy informować o tym, co akurat robimy, a także dzielić się multimediami. Do dyspozycji mamy też sklep z dodatkowymi aplikacjami i grami, które możemy przesyłać znajomym w formie prezentów.

Line app ad

Całość zamknięta jest w prostej i bardzo ładnej szacie graficznej. Nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli problemu z korzystaniem z programu. Jedyne czego mi brakuje w Line, to zintegrowanie z książką telefoniczną w stylu WhatsApp. Co prawda znajomych używających aplikacji doda nam ona automatycznie, ale by skontaktować się z resztą musimy wyjść i skorzystać z klasycznych opcji w telefonie. Przydałaby się jeszcze wersja na iPada, ale ta potrzeba zapewne wkrótce zostanie zaspokojona.

Line jako komunikator sprawdza się znakomicie i powiem szczerze, dziwię się, że w Polsce mało kto słyszał o tym rozwiązaniu. Trzeba oddać część Japończykom, którzy odwalili kawał dobrej roboty tworząc wspaniałą alternatywę dla Skype, WhatsApp i iMessage.

Aplikacja dostępna jest za darmo na komputery Mac i PC oraz telefony z iOS, Android, Windows Phone, a także BlackBerry. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: line.naver.jp/en

Powiązane wpisy:

 • derel

  Zarąbisty program 😀

  • Zgadzam się, po miesiącu korzystania nadal jestem zachwycony i nawet przekonałem do niego przynajmniej część swoich znajomych. Skype poszedłby do kosza gdyby nie fakt, że ma zdecydowanie większą bazę użytkowników.

 • Paweł a jak go szukac na symbian belle ?

 • Pingback: Viber, a połączenia na telefon z zagranicy | pawelpietka.pl()

 • pixi

  Dzisiaj tj. 4 kwietnia 2014 r. Line ma już 400 (czterysta) mln użytkowników i zdaje się, że Skype zostało z tyłu. Line to wbrew pozorom bardzo poważny projekt zrealizowany na zlecenie rządu japońskiego po katastrofalnym trzęsieniu ziemi w marcu 2011r. w wyniku którego załamaniu uległ system tradycyjnej komunikacji. Line oferuje już wideorozmowy w urządzeniach mobilnych (np. Viber jeszcze tego nie ma)i wiele innych funkcji. Stabilność aplikacji przewyższa wszystkie inne z jakimi miałem do czynienia (japońska niezawodność ,)

 • jolurka

  mam pytanie..zainstalowalam sobie aplikacje Line na moim tel samsung GT-S5360 niestety wpisując numer tel..ciągle mowi mi ze „zly numer spróbuj jeszcze raz”dodam ze probowalam i dalej nic ….

 • zaciekawiona

  W jaki sposób mogę sprawdzić numer telefonu znajomego z LINE i czy w ogóle mogę to zrobić ?

 • leszektojatak@gmail.com
 • leszektojatak@gmail.com
 • Kasia

  Miałam zainstalowany Line na telefonie Sony X peria z, który został uszkodzony. Teraz nam iPhone 6s, na którym rownież zainstalowałam Line ale pojawił sie ogromny problem ??? zdjęcia które miałam w galerii Line zniknęły. Jak można je odzyskać , sa dla mnie bardzo ważne. Proszę o pomoc

 • Bartek

  Jak można zmienić numer telefonu w tej aplikacji?